Platforma edukacyjna

Uniwersalny portal umożliwiający korzystanie z ePodręczników:

Portal będzie wielofunkcyjną witryną internetową, umożliwiającą:

  • nauczycielom i szkoleniowcom planowanie, projektowanie i prowadzenie nauczania z wykorzystaniem e-podręczników wydawnictw innych niż MEN, tworzenie własnych indywidualnych lekcji, wykładów, programów szkoleniowych, niestandardowych elementów nauczania etc
  • uczniom – korzystanie z przygotowanych powyżej materiałów, powtórki, ćwiczenia etc.

Portal jest zbudowany w oparciu o najnowsze technologie, tzw. cloud computing i umożliwia korzystanie z uniwersalnych nośników, jak komputery stacjonarne, palmtopy, tablety.

Jesteś zainteresowany dostępem do portalu? Zostaw eMail, powiadomimy Cię

ZAŁÓŹ KONTO
(Wersja Beta)

Publikacje

Platforma podręcznik.edu.pl w chmurze IBM Softlayer zwiększy możliwości korzystania z e-podręczników

E-podręczniki w chmurze zapewnią uczniom bezpieczny dostęp do materiałów edukacyjnych.

więcej »

edunews.pl: Nowe technologie w szkole, pomagają czy przeszkadzają?

Ta analiza przygotowana przez Instytut Badań Edukacyjnych powinna zastanowić każdego rodzica i nauczyciela. Uczniowie pozbawieni technologicznych zdobyczy osiągają słabsze wyniki, ale też słabsi są ci, którzy w nadmiarze korzystają z komputera, tabletu, komórki czy Internetu. Czy nowoczesne technologie pomagają w nauce? Zdania naukowców są w tej sprawie od dawna podzielone. Nowych argumentów dostarcza ostatnie międzynarodowe badanie umiejętności 15-latków (PISA).

więcej »

e-podreczniki w Pensylwanii – nowe perspektywy dla nauczycieli

Stworzenie własnego podręcznika z użyciem narzędzi cyfrowych pozwala stale poprawiać książki w sposób niemożliwy do zastosowania w przypadku książek tradycyjnych. Możesz dopasować swój tekst do własnego sposobu nauczania. Możesz usunąć treści nieistotne, a za to uwzględnić takie, które Twoim zdaniem przydadzą się uczniom w przyszłości.

więcej »