Media o e-Podręcznikach

edunews.pl: Nowe technologie w szkole, pomagają czy przeszkadzają?

Ta analiza przygotowana przez Instytut Badań Edukacyjnych powinna zastanowić każdego rodzica i nauczyciela. Uczniowie pozbawieni technologicznych zdobyczy osiągają słabsze wyniki, ale też słabsi są ci, którzy w nadmiarze korzystają z komputera, tabletu, komórki czy Internetu. Czy nowoczesne technologie pomagają w nauce? Zdania naukowców są w tej sprawie od dawna podzielone. Nowych argumentów dostarcza ostatnie międzynarodowe badanie umiejętności 15-latków (PISA).

Publikacje

Platforma podręcznik.edu.pl w chmurze IBM Softlayer zwiększy możliwości korzystania z e-podręczników

E-podręczniki w chmurze zapewnią uczniom bezpieczny dostęp do materiałów edukacyjnych.

edunews.pl: Nowe technologie w szkole, pomagają czy przeszkadzają?

e-podreczniki w Pensylwanii – nowe perspektywy dla nauczycieli

Stworzenie własnego podręcznika z użyciem narzędzi cyfrowych pozwala stale poprawiać książki w sposób niemożliwy do zastosowania w przypadku książek tradycyjnych. Możesz dopasować swój tekst do własnego sposobu nauczania. Możesz usunąć treści nieistotne, a za to uwzględnić takie, które Twoim zdaniem przydadzą się uczniom w przyszłości.