Media o e-Podręcznikach

edunews.pl: Dokąd zmierzają (e)podręczniki?

Ciekawy artukuł o e-podręcznikach:

W Warszawie w ubiegłym tygodniu miała miejsce międzynarodowa konferencja „Od Ala ma kota do e-matury“, poświęcona tematyce projektowania podręczników szkolnych, w tym także e-podręczników i cyfrowych narzędzi edukacyjnych. Podsumujemy dziś najciekawsze wypowiedzi ekspertów, którzy uczestniczyli w dyskusji.

„Dziś w edukacji powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wiedzę, ale i kompetencje – zarówno cyfrowe, jak i spoleczne. Czyli nie tylko bycie bardziej kreatywnym, ale i bycie zdolnym do współpracy” – zauważyła Monika Smoleń z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otwierając konferencję. Dlatego tak istotne jest odpowiednie zaprojektowanie narzędzi edukacyjnych – nie mogą służyć one wyłącznie przekazywaniu wiedzy.

Cały artykuł: http://www.edunews.pl/badania-i-debaty/dyskusje/1870-dokad-zmierzaja-epodreczniki

Publikacje

Platforma podręcznik.edu.pl w chmurze IBM Softlayer zwiększy możliwości korzystania z e-podręczników

E-podręczniki w chmurze zapewnią uczniom bezpieczny dostęp do materiałów edukacyjnych.

edunews.pl: Nowe technologie w szkole, pomagają czy przeszkadzają?

Ta analiza przygotowana przez Instytut Badań Edukacyjnych powinna zastanowić każdego rodzica i nauczyciela. Uczniowie pozbawieni technologicznych zdobyczy osiągają słabsze wyniki, ale też słabsi są ci, którzy w nadmiarze korzystają z komputera, tabletu, komórki czy Internetu. Czy nowoczesne technologie pomagają w nauce? Zdania naukowców są w tej sprawie od dawna podzielone. Nowych argumentów dostarcza ostatnie międzynarodowe badanie umiejętności 15-latków (PISA).

e-podreczniki w Pensylwanii – nowe perspektywy dla nauczycieli

Stworzenie własnego podręcznika z użyciem narzędzi cyfrowych pozwala stale poprawiać książki w sposób niemożliwy do zastosowania w przypadku książek tradycyjnych. Możesz dopasować swój tekst do własnego sposobu nauczania. Możesz usunąć treści nieistotne, a za to uwzględnić takie, które Twoim zdaniem przydadzą się uczniom w przyszłości.