Matematyka już dostępna w epodreczniki.pl

Pierwsze materiały w epodrecznik.pl już dostępne

ORE opublikowało pilotażową część materiału edukacyjnego do darmowych epodreczników, firmowanych przez MEN. Materiały, w prostej i przystępnej formie można przeglądać na uruchomionej stronie dedykowanej projektowi (http://www.epodreczniki.pl/). Prosta i nowoczesna szata graficzna materiałów edukacyjnych jest praktycznie spójna z odświeżonym repozytorium Scholaris.pl.

epodreczniki.pl wydane przez MEN i ORE

Materiały zbierają pozytywne opinie, ale przeważają wstrzemięźliwe głosy wskazujące, iż z merytoryczną oceną należy poczekać. Przynajmniej do pierwszych zastosowań materiałów w realnej, szkolnej edukacji.

Standard dla e-podrecznik?

Interesujące jest, czy sposób prezentacji materiałów, wygląd oraz funkcjonalności samego interfejsu staną się standardem dla wirtualnych podręczników edukacyjnych w Polsce. Dotychczasowe wydawnictwa, głównie CD-ROMy z Flash’owymi elementami, trudno nawet nazwać e-podręcznikami.  Darmowe materiały edukacyjne,  zaprezentowane przez ORE, niewątpliwie wnoszą nową jakość do polskiej edukacji: są dostarczane w postaci usługi (w chmurze), mogą być wykorzystywane na dowolnych urządzeniach (PC, tablet, komórka), nie wymagają żadnych pre-instalowanych programów. Techniczna rewolucja, która niewątpliwie toruje drogę nieodwracalnym zmianom na rynku podręczników i wydawnictw edukacyjnym, w ciągu najbliższych miesięcy.

Inne wpisy z bloga

Matematyka już dostępna w epodreczniki.pl

Pierwsze materiały w epodrecznik.pl już dostępne

Czym różni się wydawnictwo multimedialne od e-podręcznika?

Gdy pyta się nauczycieli, uczniów czy nawet wydawnictwa o to czym jest e-podręcznik, odpowiedź zwykle przypomina bardziej opis wydawnictwa multimedialnego.

MEN: Nie będzie e-podręczników w wersji papierowej

Wydawcy papierowych podręczników alarmują, że rząd chce e-podręczników również w druku. – Wykończą wolny rynek! – mówią wydawcy. – Nie będziemy produkowali papierowych podręczników – deklaruje wiceminister edukacji Joanna Berdzik.